Gra o tron

  • 5.3/6
88%
130 oglądających

Status: W emisji

Czas trwania: 60 minut

Premiera: 2011

Stacja: HBO

Kraj: USA

Gatunek: Fantasy

Opisy Serialu (1)

Lord Eddard Stark (Sean Bean - min. "Crusoe", "Czas patriotów", "Władca Pierścieni: Dwie Wieże", "Ronin" ), pan posiadłości i ziem wokół Winterfell, gości króla całego królestwa, Roberta Baratheona (Mark Addy - "Robin Hood"(2010)) i jego żonę, Cersei Lanninster (Lena Headey - "Terminator: Kroniki Sary Connor",  "300" - za tę rolę otrzymała nominację do nagrody Teen Choice). Król Robert prosi Eddarda, swego starego przyjaciela, o przyjęcie stanowiska Królewskiego Namiestnika, pierwszej po królu najważniejszej osoby w państwie. Eddard początkowo odmawia, zaniepokojony tym, że poprzedni namiestnik, Jon Arryn, nagle zmarł. Do przyjęcia propozycji przekonuje Starka żona, Catelyn (Michelle Fairley - "Misfits", "Harry Potter"). Okazuje się, że przejęcie tronu planuje kilka rodzin. I tak właśnie zaczyna sie wielko budżetowa produkcja telewizji HBO na motywach siedmioczęściowej powieści sagi fantasy "Pieśń Lodu i Ognia" amerykańskiego pisarza George'a R. R. Martina, za którą jest odpowiedzialny David Benioff ("Troja")
Fabuła jest osadzona w fantastycznym świecie przypominającym średniowieczną Europę, w którym pory roku mogą trwać lata lub nawet dekady. Na tym tle oglądamy siedem rodzin szlacheckich walczących o panowanie nad ziemiami krainy Westeros. Polityczne i seksualne intrygi są na porządku dziennym. Jesteśmy świadkami bezwzględnej walki o władzę, przemocy, intrygi i zdradzieckich sojuszy. Nieustannie toczy się zażarta walka o Żelazny Tron - wykuty z tysiąca mieczy, symbol panowania nad Siedmioma Królestwami. W międzyczasie na dalekiej północy budzi się starodawne zło. W chaosie pełnym walk i konfliktów tylko grupa wyrzutków zwana Nocną Strażą stoi pomiędzy królestwem ludzi, a okrutnym złem kryjącym się poza granicznym murem na północy!
Saga Pieśń Lodu i Ognia jest opowieścią widzianą oczyma wielu ludzi, z różnych perspektyw i często przebywających od siebie bardzo daleko. Serial to nie tylko fantastyczni aktorzy, wspaniałe kostiumy i niesamowita scenografia, to także muzyka autorstwa młodego kompozytora, Ramina Djawadiego.

Obsada

Ostatnio na forum

Niestety nie ma jeszcze żadnego tematu :(
Ale bądź pierwszy i dodaj !